This website requires Javascript for some parts to function propertly. Your experience may vary.

Attribut Super, Nyhet! | Plantekultur
Ingen treff

Attribut Super, Nyhet!

700 g Propoksykarbazon +106 g Amidosulfuron +25 g Jodsulfuronmetyl pr. kg
Advarsel

Avgiftskl. 2

Sikkerhetsdatablad

Tillat brukt mot ugras i vår og høsthvete på våren. Attribut Super er en sampakning bestående av Attribut SG og Sekator OD, og er et bredtvirkende ugrasmiddel som består av de aktive ingrediensene propoksykarbazon, jodosulfuronmetyl og amidosulfuron.

De tre aktive stoffene tilhører gruppen ALS-hemmere. Propoksykarbazon har både blad- og jordvirkning. Propoksykarbazon transporteres oppover og nedover med saftstrømmen og kan dermed spres i både overjordiske og underjordiske plantedeler og bekjempe ettårige og flerårige ugress med underjordiske plantesystemer. Veksten hemmes ved å forstyrre aminosyrebiosyntesen av de viktige aminosyrene isoleucin og valin. Innen få dager etter behandling mister ugraset evnen til å absorbere næringsstoffer og vann og vil dermed ikke konkurrerer med kulturen.

Innen 10 -15 dager etter behandling sees gulning på de sist utviklede delene av ugraset, og det begynner å visne. Visning skjer innen 4–6 uker etter behandling.

Sekator OD inneholder også mefenpyrdietyl, et såkalt safener som sikrer at kulturen ikke påvirkes. Derfor bør Attribut SG 70 alltid blandes med Sekator OD. Ved redusert dosering bør forholdet mellom Sekator OD og Attribut SG 70 forbli det samme. I tillegg til sikkerhet for kulturen, gir Sekator OD også en svært bred ugresseffekt.

Sampakningen er tilpasset slik at mengdene passer med anbefalt dosering, og en pakke er beregnet til 100 daa.

Blandbarhet: Lite aktuelt, men kan blandes med enkelte sopp- og skadedyrmidler ved sammenfallende behandlingstid. Se blandetabell.

Etikett Sekator OD: Mattilsynet

Detaljert info

Pakningsstørrelse

600

Behandlingsfrist

Høsthvete senest ved BBCH 30 – 32. Vårhvete 0 dager

Dose

I vårhvete: Attribut SG 70: 6 gram, Sekator OD: 10 ml, og 50 ml Mero.

I høsthvete, før BBCH. 30: Attribut SG 70: 5,3 gram, Sekator OD: 8,83 ml og 50 ml Mero

Filter

A1/P3

NAD

Attribut SG 70: 6 g/daa. Sekator OD: 11 ml/daa

Lagring

Tørt, kjølig og frostfritt. Hold varen unna direkte sollys.

Avstand vann

5 m i vårhvete, 10 m i høsthvete

Helseklasse

Lav

Miljøklasse

Middels
Etikett

Tabeller Attribut Super, Nyhet! opptrer i